Rahim Ağzı Kanseri Nedir?

Rahim Ağzı Kanseri Nedir? ve tedavisi.

HPV (Human Papilloma Virüsler) Kanser sebebi olan virüs tedavisi.

Rahim ağzı kanseri daha çok gelişmekte olan ve az ilerlemiş ülkelerde en sık görülen jinekolojik kanserdir. Her sene dünyada 500 bin yeni rahim ağzı kanseri tanısı konulmaktadır. Özellikle 50 yaş seviyesinde meydana çıkan rahim ağzı kanseri son senelerde genç kadınlarda da görülmeye başlamıştır.

Bayanlarda en çok görülen kanser listelenmesinde meme kanseri ilk sırada yer almasına rağmen, hayatı tehdit edici özelliği namacıylaiyle rahim ağzı kanseri, meme kanserinin önüne geçmektedir.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Rahim Ağzı Kanseri sebepleri

Rahim ağzı kanserlerinin nerdeyse tümünden mesul olan HPV (“Human Papilloma Virüsler” ) virüsü çok bulgu göstermez ve gerektiğince bulaşıcıdır. Çoğu kadın, hayatının bir döneminde denk geldiği HPV virüsünü kendi beden savunma düzeneğinin yardımı ile yener.

Bazı HPV virüsleri ise bu savunma sisteminden kuvvetli çıkar ve rahim ağzı kanserine sebep olur. Hastalığa namacıyla olan HPV virüsünden korunmak amacıyla önlemler alabilmek ve derli toplu sıhhat kontrolleri yaptırmak, hastalığın erken dönemde belirlenmesine ve tedavide başarıya yardımcı olmaktadır.

HPV Siğil İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Siğiller HPV virüsüdür, Siğil Lezyonları, Siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV Virüsü Tedavisi

HPV virüsü ve genital siğiller, makat siğilleri, ağız içi siğiller,  ascus, rahim ağzı kanseri, cin1, cin2, cin3 hakkında bizim ile iletişim sayfasından 7/24 geniş bilgi alabilirsiniz. HPV Türkiye İletişim Sayfası

Bir önceki yazımız olan HPV Nedir? Nasıl Bulaşır? Tedavisi Nedir? başlıklı makalemizde ağız içi siğil tedavisi dilde siğil, Genital makat siğili ve HPV Nasıl Bulaşır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir