Rahim ağzı kanseri tedavisi nedir?
Cin1, Cin2, Cin3 Ascus Nedir?
Genital siğillere kesin çözümü nedir?

Rahim Ağzı Kanseri

Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi Yardım sayfası

Rahim Ağzı Kanseri Serviks kanseri Genital Siğillerin tedavisi web sayfası, Human papilloma virüs Tedavisi sayfası. Ascuss, HPV virüsü, Genital Siğiller, Rahim ağzı kanseri tedavisi, Yardım HPV Türkiye Com

Serviks kanseri HPV Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi HPV bir virüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. Yardım HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ​​ile geçmez. Cildinizi tahriş içindir için çoğalarak yayılır.

Rahim Ağzı Kanseri HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Serviks kanseri HPV Virüs ve Genital Siğillerin Tedavisi: 

Rahim Ağzı Kanseri

Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri

Serviks kanseri 2022 kanser vaklı ölümlerin en sık namacıylalarından biriydi. TC Sıhhat Bakanlığı Kanser Dairesi bilgilerine bakılırsa 2008 senesinde serviks kanserinin görülme sıklığı yüz binde 4.1’dir. Gene Globacan (DSÖ) bilgilerine bakılırsa 2008 senesinde Türkiye’de 1443 bayanın serviks kanseri tespiti ve ve 556 bayanın serviks kanserinin öldüğü ön görüilmiştir.

Serviks kanseri Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi 2020 Erken devrede yakalanmış serviks% 5 şeklinde Tedavisi yüksek düzeylerdedir.

Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi Serviks kanseri, aşağı yukarı% 20 oranda 65 yaş üstü hanımlarda tespit edilmesine niçin hanımefendileri daha oldukca 30’lu 40’lı ve 50’li yaşlarda tesirleyecektir.

Serviks kanseri Serviks kanserinin iki ana seçimi vardır; skuamoz hücreli karsinom ve adenokarsinom. Skuamoz hücreli karsinom hücrelerin dış yüzeyinde belirleme edilen skuamöz hücreli epitelyum hücrelerinden köken alır.

Adenokarsinom, tarzık olarak serviksin üst seviyelerinde lokalize olmuş glandüler hücrelerden köken alır ki bu hal rutin tarama metodlarıyla tespit edilmiştir.

Rahim Ağzı Kanseri Jinekolojik Onkoloğun Görevi Serviks kanseri

Serviks kanseri Jinekolojik Onkologlar jinekolojik kanserlerin kapsamlı yönetiminde eğitim almış kişilerdir. Esasında serviks kanserli bayanın tedavi ve bakımını tespitten cerrahiye ve kemoterapiye kadar sağkalım lütfen palyatif bakım koordine ederler. Medikal onkolog, patolog, radyolog, klinisyen, hemşire ve kalıtsal eksperlerinden meydana gelen tüm kanser bakım takımının kaptanı olarak rol oynarlar.

Rahim Ağzı Kanseri Hastalar, Hasta Yakınları ve Hayatta Kalanlar Serviks kanseri

Risk faktörleri ve semptomların meydana geldiği genel bir bilgilendirme ediniz ve hekiminiz siz ya da sevdiğiniz kişide serviks kanseriniz şüphelenirse ne gerekliliğini öğreniniz. Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği’nin HPV aşıları mevzularında önerileri vardır.

Rahim Ağzı Kanseri Serviks Kanseri Nedir?

Serviks kanseri serviks olarak adlandırılan, rahmin alt kılavuz (rahim ağzı) kanseridir. Serviks, rahmin vajinaya oluşturulan ve doğum sonrası genişleyen alanıdır.

Serviks kanseri bayanlar içinde en ölümcül kanserdir ve ilerlemekte olan verilerin sıklığını sürdürmektedir.

Erken devrede yakalanmış serviks ileri 5 senelik sağ kalımları% 92 şeklinde yüksek düzeylerdedir. Pap smear testis. Serviks kanseri sonuçlarındaki ilerlemenin ana adı. Serviks kanseri, aşağı yukarı% 20 oranda 65 yaş üstü hanımlarda tespit edilmesine niçin hanımefendileri daha oldukca 30’lu 40’lı ve 50’li yaşlarda tesirleyecektir.

Serviks Kanseri, uzun devam eden, yüksek riskli HPV enfeksiyonu neticesi oluşur. Serviks kanseri 2020

HPV enfeksiyonu altındağince sıktır; cinsel etken olanlar için enfektedir. Oysa muayene HPV enfeksiyonu semptom vermez ve serviks kanserine ilerlemez.

 Ortalama olarak 13 HPV seçimi yüksek risk ve serviks kanserine yol açılabilir olarak bulunmaktadır.

HPV 16 ve 18 Türkiye’de serviks kanseri HPV tarzıdir.
Pap smear ve HPV testi ile serviks kanser tehlikesini azaltır. Pap testte servikal hücrelerden bir numune alınır ve bunlarda anormallik olup olmadığını gösterir. Anormal Pap smear neticeleri, ileri araştırma gerektirebilir.

Pap smear yaptırmamış hanımlarda meydana çıkmaktadır. Pap smear alınmadığından kanser yakalanamamıştır Bu vakalarda kanser evveli hücrelerin yakalanıp tedavi edilmeden evvelce kansere ilerlemeye devreleri. HPV testleri rastgele bir yüksek risk HPV tarzınin olup olmadığını belirleme kanser riski belirlemek ileri seyretme olanağı sağlar.

Rahim Ağzı Kanseri Serviks kanseri 2022 Risk Faktörleri

Derhal derhal tüm serviks HPV olarak etkili. HPV ile enfekte olduğu insan buna bağlı ciddi problemler yaşamaz fakat oldukca küçük bir yüzdede kanser gelişebilir. HPV; ağız, boğaz, vajen, vulva ve serviks kanseri şeklinde bir oldukca kanser tarzınin ortaya çıkma ihtimalini arttırır.

Verilerin özelliklerini belirleme edilen hanımlarda serviks kanseri ilerleme mümkünlülüğü oldukca dur:

 • HPV tespiti konmuş bayanlar
 • HPV aşısı yaptırmamış bayanlar
 • Pap smear yaptırmamış bayanlar
 • Anormal Pap smear ağları olan ya da kanser evveli servikal hücre farklıikleri tanısı hikayesi olan bayanlar
 • Daha evvelce serviks kanseri hikayesi olan bayanlar
 • HPV enfeksiyonu tehlikesinin yükselmesine namacıyla olan ansızın oldukca cinsel partneri belirleme edilen bayanlar
 • Yüksek riskli cinsel aktivitede belirleme edilen bayanlar (bayanlar, HPV enfeksiyonu riski ihtiva eder)
 • Erken yaşta ilk cinsel temassinde belirleme edilen bayanlar
 • Otoimmün bir hali, HIV enfeksiyonu ya da Bağışıklık düzeneğinin zayıflatan rastgele bir hali olan bayanlar.
 • Zayıf bir bağışıklık sistemi hanımda HPV enfeksiyonu ilerleme ihtimalini artırarak serviks kanseri ilerleme tehlikesini arttırır.
 • Sigara kullanan bayanlar

Emareler
Serviks kanserinin erken evrelerinde tarzık olarak emare yoktur. Anormal Pap smear neticesi altında. Serviks kanseri yaşığince yavaş gelişir, böylelikle belirtisiz dönem seneler sürebilir. Pap smearda anormal hücrelerin belirleme seçeneği evre yüzde yüz tedavi edilebilir evredir.

Pap smear testi için spikerler alıp takip edenleri devam etmemiş hanımlarda bulunmaktadır.

Serviks kanseri geliştikçe hanımlarda meydana getirilen oluşur ortaya çıkacaktır:

Kanama şeklinde anormal vajinal kanama arkasından kanama. Olabilir birlikte anormal vajinal kanamaya öteki haller da yol açabilir.
Sulu, pembe, nefes ve devamlı olan vajinal akıntı
Normalden daha oldukca kanama olan ve daha uzun devam eden tane devreleri

Mesane, barsaklar, akciğerler ya da karaciğere yasenemış oldukca ileri düzeydedeki serviks kanseri vakaları gösteren belirtiları gösterecektir:

Sırt ağrısı
Kemik ağrısı ve kırıklar
Bitkinlik, bitkinlik
Vajinadan idrar ve dışkı kaçağı
Bacak ağrısı
İştah kaybı
Pelvik ağrı
Şişmiş ayaklar
Kilo kaybı

Rahim Ağzı Kanseri Jinokolog Onkoloğunuza Müracaat

Eğer ciddiye haizdir, bir jinekolojik onkoloğa danışmanız ya da konsülte edilmez.

Bu verilerdeki hastaların kullanımı ile ilgili güncel bilimsel veri ve eksper görüşlerini özetleyen destek bir kaynak olarak tasarlanmıştır.

Cerrahi, kemoterapi ve radyoterapi şeklinde öteki kabul edilebilir tedavi edilebilirleri dışlayıcı bir kalite de taşımamaktadır. Tedavi şeçenekleri, tüm şartlarda ve lüzumlu şartlar ve tehlikeler göz önünde bulunururularal şekillenir.

Hangi Bilgilendirme Sizi İlk Randevunuza Yöneltti?

Jinekolojik onkoloğunuzla olan ilk randevunuzda, etik listede ve tüm soruları hatırlayacaktır.

Hem de getirmeniz ihtiyaç duyulan öteki şeyler:

 1. Araştırma araştırmalarını raporları:
 2. Pap smear ağları için
 3. Ultrason, BT, MR şeklinde radyolojik araştırma neticeleri
 4. Daha evvelce göründüğünüz doktor ya da sağlık sunucularının kayıtları ya da notları
 5. Şu anda alabilmekta destek desteği
 6. Tıbbi tedavi ve cerrahi tedavi sıralaması
 7. Kanser hikayeleri olan aile bireylerini de sahibi olan aile hikayesi
 8. Jinekolojik onkoloğunuza soracağınız soruların sıralaması
 9. Sıhhat sigortası şirketleri

Doktorunuz, tekrardan güncelleştirmek ya da öteki şarj edilebilir.

Serviks kanseri 2020 Jinekolojik Onkoloğunuz Tedavi Şeklini Belirlemede Hangi Testleri Uygulamalı?
İlk ismim serviks kanseri tespitini doğrulamak ve hangi evrede bulunduğunu saptamaktir. Serviks kanseri tespiti patoloğun mikroskopta dşayetlenirebilmesi içindir serviksten biyopsi almayı gerektirir. Bu biyopsi muayenehane şartlarında kullanılabilir.

Serviks kanseri 2020 Doktorunuz için kullandığınız durumlar ideal idea dşayetlendirecektir. Serviks kanseri evrelemesi, kanserin bedentaki yaseneımını ve serviklerini inceleyin. Serviks kanseri evrelemesi radyolojik emek harcama ve mümkün öteki tanısal testlere ek olarak pelvik ve rektal muayeneye dayanır. Jinekolojik onkoloğunuz kanser evresine, haiz olunan sağlık halinize ve eğer idealsa çocuk isteğinize bağlı olarak tedavi önerecektir.

Ek Testler

Serviks kanserinde evreyi saptamak için ileri araştırmaler inceleyin. Konsoltasyonunuza jinekolojik onkoloğunuz ek testler isteyebilir. Serviks kanseri tanısal emek vermesi için en sık dilenen testi ve incelemesi:

Rektovajinal muayene

Rektovajinal muayene; muayenehane koşullarında yapılabilirilen kolay bir pelvik muayene biçimidir. Doktorunuzun serviks kanserinin serviksi kaldı bıraktığımız yaseneımı olup olmadığını anlam anlam destek destek verir.

BT ya da BAT taraması

BT ya da BAT taraması; tomografi olarak da adlandırılır. Serviks kanseri 2020 BT taraması için lüzumlu radyoopak için lüzumlu damardan enjekte edilmelidir. Bu madde x ışınınında organların daha iyi çalışırmesini sağlar.

MRG (Manyetik Rezonans Görüntüleme) taraması

MRG (Manyetik Rezonans Görüntüleme) taraması; belirli NMRG (Nükleer Manyetik Rezonans Görüntüleme) olarak da adlandırılır. Manyetik radyo dalgaları ve bilgisayar ortamında.

PET (Pozitrom Emisyon Tomografi) taraması

PET (Pozitrom Emisyon Tomografi) taraması; radyoaktif glukoz enjekte edilir. Serviks kanseri 2020 PET’te, glukozun yüksek oranda günde bedenlerinde mevcuttur. PET görüntülerinde kanser hücreleri düzgüsel hücrelerden daha aktiftir ve daha oldukca glukozlardır.

Akciğer filmleri

Akciğer filmleri.
Kan sayımı, böbrek işlevlerini ve temaslı organların işlevlerini dşayetlendiren kan testleri. Serviks kanseri 2020

Sistoskopi

Sistoskopi; ince bir kamera yardımıyla idrar torbasının gerekleri dşayetlendirmek için lüzumlu, ayaktan gerekir bir işlem. Eğer kanserin idrar torbasına yasenedığı ya da böbrek ile idrar torbası içinde israr akışında bir tıkanıklık şüphesi var ise hekiminiz bu testi önerecektir. Sistoskopi için biyopsi de alınabilmektedir. Serviks kanseri 2020

Proktoskopi

Proktoskopi; anal ve rektal kanalı görmeye yarayan ve ince bir kamera sarfedilen öteki bir ayaktan görmek testtir. Doktorunuz eğer klinik muayenede kanserin büyümesinin servikstenrektal kanal bulunduğunu doğrulayın düşünürse bu testi önerecektir.

Anestezi altında muayene. Serviks kanseri 2020 Doktorunuzun daha derinlemesine bir muayene edebilmesi içindir anestezist doğrusunda damardan uygulanır sakinleştirme prosedürü ile birlikte çalışır. Evrelemeyi daha iyi dşayetlendirmek istiyorsa bu teknik önerecektir. Bilhassa bu kontrol sistoskopi, proktoskopi ve bütünör biyopsisi ile aynı seansta yapılmaktadır.

Serviks Kanseri Evreleri
Evreleme, tedavi biçimi ve gidişatı saptamak içindir kanserleri kategorize etmenin standart bir yoludur. Serviks kanseri incelemesi için:

Evre I: Kanser hala servikste sınırı olan
IA A Yalnız biyopsi ile görülebilen servikse sınırı olan mikroskopik kanser

IB Muayene dilinde çıplak gözle görülebilen kanser

IB1: 4 santimetre’den daha küçük kanser
IB2: 4 santimetre’den daha büyük kanser
Evre II: Serviks dışına yasenearak serviksin tesiri yumUşak dokuya ya da vajina kubbesine yasenemış kanser.
Evre III: Kanser serviksin dışına yasenearak, pelvik yan duvarları tutmuş ya da, ayaklarda şişmeye namacıyla olmuş yada idrar torbasına idrar akışını bloke eder ya da alt vajinajı tutmuş. Serviks kanseri 2020
Evre IV: Uzak organ yaseneımı yaptığınız röntgen ya da açılır ve akciğer şeklinde uzak organ yaseneımı yapılmış oldu

Rahim Ağzı Kanseri Tedavi Seçenekleri Nedir?  Serviks kanseri
Serviks kanseri tedavisi tedavi seçenekleri kanserin evresine dayanmaktadır. Erken evrelerde yakalanan serviks kanserinin tedavisi göreceli olarak bakın.

Cerrahi Serviks kanseri 2020
Ufak, erken evre kanseri olan hastalar histerektomi (rahim ve rahim ağzının çıkarılması) ile cerrahi olarak tedavi edilebilir. Serviks kanserinin yaseneımına bağlı olarak değişik histerektomi çeşitleri önerilebilir. Serviks kanseri 2020 Cerrahi operasyon, klasik cerrahi ameliyat şeklinde minimum invaziv cerrahi ameliyat yapılabilir. Ameliyat biçiminin seçimi, cerrahın tecrübesi ve tercihi, kanserin ebatı ve sizin anotomik yapınız şeklinde bir oldukca faktöre bağlı olarak yapılır. Bu karar hekiminizle detaylı bir şekilde tartışılır.

Serviks kanseri Doğurganlığı Korumuş olan Cerrahi tedavisi

Serviks Düğmesi rastgele bir cerrahi istikbalteki gebelikleriniz için risk taşımaktadır ki hekiminiz bununla ilgili data altında. Ek olarak serviksin ya da uterusun bir parçasını güvenliğini sağlamak kanserin nüksetme riskinde artış ile temaslıdir. Her hasta için ayrı halleri dırmak için lüzumlu olan cerrahi işlem seçim seçiminde karar vermek gerekir.

Servikal konizasyon:

Bu ameliyatta serviks koni biçiminde çıkarılır. Kanserin ne kadar ilerlediğini saptamak ya da oldukca erken kanserleri ve kanser evveli servikal farkılıkları tedavi etmede kullanılabilir.
Rahim Ağzı Kanseri TedavisiKöktencilik trakelektomi: Serviks kanseri 2020 Bu ameliyatta erken evre serviks kanseri olan serviks ve etrafındaki dokular çıkarılır fakat mümkün istikbal gebelik içindir rahim yerinde bırakılır.

Rahim Ağzı Kanseri Rahat Histerektomi: Serviks kanseri

Bu ameliyatta bir tek serviks ve uterus çıkarılır. Evre serviks kanserli hastalar arasından idealdur.

Rahim Ağzı Kanseri Köktencilik Histerektomi: Serviks kanseri

Bu ameliyatta rahim ve serviks parametri adı altında serviks etrafındaki yumUşak dokular ile birlikte çıkarılır. Hem de vajina kubbesinin küçük bir alanı da çıkarılır. 4 santimden küçük bütünörü olan serviks kanserli uygulamanın uygulanılan en sık işlemdür. Bu cerrahi seçin 7 ila 14 gün içinde mesanede duracak bir kateter mevcuttur. Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi Köktencilik histerektomi, kolay histerektomiye bakılırsa daha karmaşık ve kapsamlı bir işlemdür.
Pelvik lenf düğümü diseksiyonu: Serviks kanseri 2020 Lenf nodu diseksiyonu kanserin lenf noduyla serviks dışına yaseneım gösterip göstermediğini anlamanızı sağlar. Lenf kanalları, lenf sıvısını lenf düğümlerine boşaltarak organlar altında kanalizasyon sistemi vazifesini üstlenir.

Serviks kanseri Radyoterapi, Kemoterapi ya da Her İkisi Birden

Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi Serviks kanseri ilaveten, radyoterapi, kemoterapi ya da her ikisi de ansızın oluşan da tedavi edilebilir. Serviks kanseri Kanserin evresine bağlı olarak radyoterapi, dışarıdan (gövde dışından makine kullanımı), içeriden (kanser tedavise ya da yakınına direk ışınım kullanımı yarayan bir mekanizma kullanımı) ya da beraber ihtiva eder ihtiva eder. Serviks kanseri 2022 Kemoterapide kanser hücrelerini öldürmek etkili ilaç kullanılır. Kemoterapi ilaçları ağız yolu ile ya da kas içi ya da damar bağlantılarıe enjekte uygulanır dolaşım içindir eklenmiş olur ve böylelikle bedenlere kanserli bölgeye bakılırsa etki gösterir.

Rahim Ağzı Kanseri Serviks kanseri Tedavi Sonrasında Ne Olur?

Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi Tedaviniz tamamlanıp hekiminiz doğrusunda gerileme devresi için belirlendikten sonrasında yakın takibe alınırsınız. Rahim Ağzı Kanseri Serviks kanseri Doktorunuz ilk 3 ay ilkin 3 ay ilkin, ileri 3 ay ilkin 6 ayda bir sizi kontrole çağırır. Serviks kanseri 2020 Pap smear testi ve pelvik muayene yapılır. Herhangi bir kaydı emare olması halinde ya da rutin tarama tarama radyolojik görüntüleme tekniği isten