Rahim Ağzı Kanseri

Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi Yardım sayfası 2020

Rahim Ağzı Kanseri 2020 Serviks kanseri Genital Siğillerin tedavisi web sayfası, Human papilloma virüs Tedavisi sayfası. Ascuss, HPV virüsü, Genital Siğiller, Rahim ağzı kanseri tedavisi, Yardım HPV Türkiye Com

2020 Serviks kanseri HPV Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi 2020 HPV bir virüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. Yardım HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ​​ile geçmez. Cildinizi tahriş içindir için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Serviks kanseri 2020 HPV Virüs ve Genital Siğillerin Tedavisi: 2020

3-  Kullanıcı menüsünde okumak için TIKLAYIN

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +

Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri 2020

Serviks kanseri 2020 kanser vaklı ölümlerin en sık namacıylalarından biriydi. TC Sağlık Bakanlığı Kanser Dairesi bilgilerine göre 2008 senesinde serviks kanserinin görülme sıklığı yüz binde 4.1’dir. Yine Globacan (DSÖ) bilgilerine göre 2008 senesinde Türkiye’de 1443 bayanın serviks kanseri tespiti ve ve 556 bayanın serviks kanserinin öldüğü ön görüilmiştir.

Serviks kanseri 2020 Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi 2020 Erken devrede yakalanmış serviks% 5 gibi Tedavisi yüksek düzeylerdedir.

Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi 2020 Serviks kanseri, aşağı yukarı% 20 oranda 65 yaş üzeri kadınlarda tespit edilmesine neden kadınları daha çok 30’lu 40’lı ve 50’li yaşlarda tesirleyecektir.

Serviks kanseri 2020 Serviks kanserinin iki ana tarzı vardır; skuamoz hücreli karsinom ve adenokarsinom. Skuamoz hücreli karsinom hücrelerin dış yüzeyinde belirleme edilen skuamöz hücreli epitelyum hücrelerinden köken alır.

Adenokarsinom, tarzık olarak serviksin üst seviyelerinde lokalize olmuş glandüler hücrelerden köken alır ki bu hal rutin tarama metodlarıyla tespit edilmiştir.

Jinekolojik Onkoloğun Rolü Serviks kanseri 2020

Serviks kanseri Jinekolojik Onkologlar jinekolojik kanserlerin kapsamlı yönetiminde eğitim almış kişilerdir. Esasında serviks kanserli bayanın tedavi ve bakımını tespitten cerrahiye ve kemoterapiye kadar sağkalım lütfen palyatif bakım koordine ederler. Medikal onkolog, patolog, radyolog, klinisyen, hemşire ve kalıtsal eksperlerinden meydana gelen bütün kanser bakım takımının kaptanı olarak rol oynarlar.

Hastalar, Hasta Yakınları ve Hayatta Kalanlar Serviks kanseri 2020

Risk faktörleri ve semptomların meydana geldiği genel bir bilgilendirme ediniz ve hekiminiz siz ya da sevdiğiniz kişide serviks kanseriniz şüphelenirse ne gerekliliğini öğreniniz. Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği’nin HPV aşıları konularında önerileri vardır.

Serviks Kanseri Nedir? 2020

Serviks kanseri serviks olarak adlandırılan, rahmin alt kılavuz (rahim ağzı) kanseridir. Serviks, rahmin vajinaya açılan ve doğum sonrası genişleyen alanıdır.

Serviks kanseri kadınlar arasında en ölümcül kanserdir ve ilerlemekte olan verilerin sıklığını sürdürmektedir.

Erken devrede yakalanmış serviks ileri 5 senelik sağ kalımları% 92 gibi yüksek düzeylerdedir. Pap smear testis. Serviks kanseri sonuçlarındaki ilerlemenin ana adı. Serviks kanseri, aşağı yukarı% 20 oranda 65 yaş üzeri kadınlarda tespit edilmesine neden kadınları daha çok 30’lu 40’lı ve 50’li yaşlarda tesirleyecektir.

Serviks Kanseri, uzun süren, yüksek riskli HPV enfeksiyonu neticesi oluşur. Serviks kanseri 2020

HPV enfeksiyonu altındağince sıktır; cinsel aktif olanlar için enfektedir. Halbuki muayene HPV enfeksiyonu semptom vermez ve serviks kanserine ilerlemez.

 Yaklaşık olarak 13 HPV tarzı yüksek risk ve serviks kanserine yol açılabilir olarak bulunmaktadır.

HPV 16 ve 18 Türkiye’de serviks kanseri HPV tarzıdir.
Pap smear ve HPV testi ile serviks kanser tehlikesini azaltır. Pap testte servikal hücrelerden bir numune alınır ve bunlarda anormallik olup olmadığını gösterir. Anormal Pap smear sonuçları, ileri araştırma gerektirebilir.

Pap smear yaptırmamış kadınlarda meydana çıkmaktadır. Pap smear alınmadığından kanser yakalanamamıştır Bu vakalarda kanser evveli hücrelerin yakalanıp tedavi edilmeden evvelce kansere ilerlemeye devreleri. HPV testleri rastgele bir yüksek risk HPV tarzınin olup olmadığını belirleme kanser riski belirlemek ileri izleme olanağı sağlar.

Serviks kanseri 2020 Risk Faktörleri

Hemen derhal bütün serviks HPV olarak etkili. HPV ile enfekte olduğu insan buna bağlı ciddi sorunlar yaşamaz fakat çok ufak bir yüzdede kanser gelişebilir. HPV; ağız, boğaz, vajen, vulva ve serviks kanseri gibi bir çok kanser tarzınin ortaya çıkma ihtimalini arttırır.

Verilerin özelliklerini belirleme edilen kadınlarda serviks kanseri ilerleme mümkünlülüğü çok dur:

 • HPV tespiti konmuş kadınlar
 • HPV aşısı yaptırmamış kadınlar
 • Pap smear yaptırmamış kadınlar
 • Anormal Pap smear ağları olan ya da kanser evveli servikal hücre farklıikleri tanısı hikayesi olan kadınlar
 • Daha evvelce serviks kanseri hikayesi olan kadınlar
 • HPV enfeksiyonu tehlikesinin yükselmesine namacıyla olan aniden çok cinsel partneri belirleme edilen kadınlar
 • Yüksek riskli cinsel aktivitede belirleme edilen kadınlar (kadınlar, HPV enfeksiyonu riski içerir)
 • Erken yaşta ilk cinsel temassinde belirleme edilen kadınlar
 • Otoimmün bir hali, HIV enfeksiyonu ya da Bağışıklık düzeneğinin zayıflatan rastgele bir hali olan kadınlar.
 • Zayıf bir bağışıklık sistemi kadında HPV enfeksiyonu ilerleme ihtimalini artırarak serviks kanseri ilerleme tehlikesini arttırır.
 • Sigara kullanan kadınlar

Belirtiler 2020
Serviks kanserinin erken evrelerinde tarzık olarak belirti yoktur. Anormal Pap smear neticesi altında. Serviks kanseri yaşığince yavaş gelişir, böylelikle belirtisiz devre seneler sürebilir. Pap smearda anormal hücrelerin belirleme seçeneği evre yüzde yüz tedavi edilebilir evredir.

Pap smear testi için spikerler alıp takipçileri devam etmemiş kadınlarda bulunmaktadır.

Serviks kanseri geliştikçe kadınlarda yapılan oluşur ortaya çıkacaktır:

Kanama gibi anormal vajinal kanama ardından kanama. Olabilir beraber anormal vajinal kanamaya diğer haller da yol açabilir.
Sulu, pembe, nefes ve sürekli olan vajinal akıntı
Normalden daha çok kanama olan ve daha uzun süren adet devreleri

Mesane, barsaklar, akciğerler ya da karaciğere yasenemış çok ileri düzeydedeki serviks kanseri vakaları gösteren belirtiları gösterecektir:

Sırt ağrısı
Kemik ağrısı ve kırıklar
Yorgunluk, bitkinlik
Vajinadan idrar ve dışkı kaçağı
Bacak ağrısı
İştah kaybı
Pelvik ağrı
Şişmiş ayaklar
Kilo kaybı

Jinokolog Onkoloğunuza Başvuru

Eğer ciddiye sahiptir, bir jinekolojik onkoloğa danışmanız ya da konsülte edilmez.

Bu verilerdeki hastaların kullanımı ile ilgili güncel bilimsel veri ve eksper görüşlerini özetleyen yardımcı bir kaynak olarak tasarlanmıştır.

Cerrahi, kemoterapi ve radyoterapi gibi diğer kabul edilebilir tedavi edilebilirleri dışlayıcı bir kalite de taşımamaktadır. Tedavi şeçenekleri, bütün şartlarda ve gerekli şartlar ve tehlikeler göz önünde bulunururularal şekillenir.

Hangi Bilgilendirme Sizi İlk Randevunuza Yöneltti?

Jinekolojik onkoloğunuzla olan ilk randevunuzda, ahlaki listede ve bütün soruları hatırlayacaktır.

Hem de getirmeniz gereken diğer şeyler:

 1. Araştırma araştırmalarını raporları:
 2. Pap smear ağları için
 3. Ultrason, BT, MR gibi radyolojik araştırma sonuçları
 4. Daha evvelce göründüğünüz hekim ya da sıhhat sunucularının kayıtları ya da notları
 5. Şu anda alabilmekta destek desteği
 6. Tıbbi tedavi ve cerrahi tedavi listesi
 7. Kanser hikayeleri olan aile bireylerini de sahibi olan aile hikayesi
 8. Jinekolojik onkoloğunuza soracağınız soruların listesi
 9. Sağlık sigortası şirketleri

Doktorunuz, tekrardan güncelleştirmek ya da diğer şarj edilebilir.

Serviks kanseri 2020 Jinekolojik Onkoloğunuz Tedavi Şeklini Belirlemede Hangi Testleri Uygulamalı?
İlk ismim serviks kanseri tespitini doğrulamak ve hangi evrede olduğunu saptamaktir. Serviks kanseri tespiti patoloğun mikroskopta dşayetlenirebilmesi içindir serviksten biyopsi almayı gerektirir. Bu biyopsi muayenehane şartlarında kullanılabilir.

Serviks kanseri 2020 Doktorunuz için kullandığınız durumlar ideal idea dşayetlendirecektir. Serviks kanseri evrelemesi, kanserin bedentaki yaseneımını ve serviklerini inceleyin. Serviks kanseri evrelemesi radyolojik çalışma ve mümkün diğer tanısal testlere ek olarak pelvik ve rektal muayeneye dayanır. Jinekolojik onkoloğunuz kanser evresine, sahip olunan sıhhat halinize ve şayet idealsa çocuk isteğinize bağlı olarak tedavi önerecektir.

Ek Testler

Serviks kanserinde evreyi saptamak için ileri araştırmaler inceleyin. Konsoltasyonunuza jinekolojik onkoloğunuz ek testler isteyebilir. Serviks kanseri tanısal çalışması için en sık dilenen testi ve incelemesi:

Rektovajinal muayene

Rektovajinal muayene; muayenehane koşullarında yapılabilirilen kolay bir pelvik muayene biçimidir. Doktorunuzun serviks kanserinin serviksi kaldı bıraktığımız yaseneımı olup olmadığını anlam anlam yardımcı yardımcı olur.

BT ya da BAT taraması

BT ya da BAT taraması; tomografi olarak da adlandırılır. Serviks kanseri 2020 BT taraması için gerekli radyoopak için gerekli damardan enjekte edilmelidir. Bu madde x ışınınında organların daha iyi çalışırmesini sağlar.

MRG (Manyetik Rezonans Görüntüleme) taraması

MRG (Manyetik Rezonans Görüntüleme) taraması; belirli NMRG (Nükleer Manyetik Rezonans Görüntüleme) olarak da adlandırılır. Manyetik radyo dalgaları ve bilgisayar ortamında.

PET (Pozitrom Emisyon Tomografi) taraması

PET (Pozitrom Emisyon Tomografi) taraması; radyoaktif glukoz enjekte edilir. Serviks kanseri 2020 PET’te, glukozun yüksek oranda günde bedenlerinde mevcuttur. PET görüntülerinde kanser hücreleri normal hücrelerden daha aktiftir ve daha çok glukozlardır.

Akciğer filmleri

Akciğer filmleri.
Kan sayımı, böbrek işlevlerini ve temaslı organların işlevlerini dşayetlendiren kan testleri. Serviks kanseri 2020

Sistoskopi

Sistoskopi; ince bir kamera sayesinde idrar torbasının gerekleri dşayetlendirmek için gerekli, ayaktan gerekir bir işlem. Eğer kanserin idrar torbasına yasenedığı ya da böbrek ile idrar torbası arasında israr akışında bir tıkanıklık şüphesi varsa hekiminiz bu testi önerecektir. Sistoskopi için biyopsi de alınabilmektedir. Serviks kanseri 2020

Proktoskopi

Proktoskopi; anal ve rektal kanalı görmeye yarayan ve ince bir kamera sarfedilen diğer bir ayaktan görmek testtir. Doktorunuz şayet klinik muayenede kanserin büyümesinin servikstenrektal kanal olduğunu doğrulayın düşünürse bu testi önerecektir.

Anestezi altında muayene. Serviks kanseri 2020 Doktorunuzun daha derinlemesine bir muayene edebilmesi içindir anestezist doğrusunda damardan uygulanır sakinleştirme prosedürü ile beraber çalışır. Evrelemeyi daha iyi dşayetlendirmek istiyorsa bu teknik önerecektir. Özellikle bu test sistoskopi, proktoskopi ve bütünör biyopsisi ile aynı seansta yapılmaktadır.

Serviks Kanseri Evreleri
Evreleme, tedavi biçimi ve gidişatı saptamak içindir kanserleri kategorize etmenin standart bir yoludur. Serviks kanseri incelemesi için:

Evre I: Kanser hala servikste sınırlı
IA A Sadece biyopsi ile görülebilen servikse sınırlı mikroskopik kanser

IB Muayene dilinde çıplak gözle görülebilen kanser

IB1: 4 cm’den daha ufak kanser
IB2: 4 cm’den daha büyük kanser
Evre II: Serviks dışına yasenearak serviksin etkisi yumUşak dokuya ya da vajina kubbesine yasenemış kanser.
Evre III: Kanser serviksin dışına yasenearak, pelvik yan duvarları tutmuş ya da, ayaklarda şişmeye namacıyla olmuş yada idrar torbasına idrar akışını bloke eder ya da alt vajinajı tutmuş. Serviks kanseri 2020
Evre IV: Uzak organ yaseneımı yaptığınız röntgen ya da açılır ve akciğer gibi uzak organ yaseneımı yapıldı

Rahim Ağzı Kanseri Tedavi Seçenekleri Nelerdir?  Serviks kanseri 2020
Serviks kanseri tedavisi tedavi seçenekleri kanserin evresine dayanmaktadır. Erken evrelerde yakalanan serviks kanserinin tedavisi göreceli olarak bakın.

Rahim Ağzı Kanseri Cerrahi Serviks kanseri 2020
Küçük, erken evre kanseri olan hastalar histerektomi (rahim ve rahim ağzının çıkarılması) ile cerrahi olarak tedavi edilebilir. Serviks kanserinin yaseneımına bağlı olarak farklı histerektomi çeşitleri önerilebilir. Serviks kanseri 2020 Cerrahi operasyon, klasik cerrahi ameliyat gibi en az invaziv cerrahi ameliyat yapılabilir. Ameliyat biçiminin seçimi, cerrahın tecrübesi ve tercihi, kanserin ebatı ve sizin anotomik yapınız gibi bir çok faktöre bağlı olarak yapılır. Bu karar hekiminizle ayrıntılı olarak tartışılır.

Serviks kanseri Doğurganlığı Koruyan Cerrahi tedavisi

Serviks Düğmesi rastgele bir cerrahi istikbalteki gebelikleriniz için risk taşımaktadır ki hekiminiz bununla ilgili bilgi altında. Ek olarak serviksin ya da uterusun bir parçasını güvenliğini sağlamak kanserin nüksetme riskinde artış ile temaslıdir. Her hasta için ayrı halleri dırmak için gerekli olan cerrahi işlem seçim seçiminde karar vermek gerekir.

Servikal konizasyon:

Bu ameliyatta serviks koni biçiminde çıkarılır. Kanserin ne kadar ilerlediğini saptamak ya da çok erken kanserleri ve kanser evveli servikal farkılıkları tedavi etmede kullanılabilir.
Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi 2020 Radikal trakelektomi: Serviks kanseri 2020 Bu ameliyatta erken evre serviks kanseri olan serviks ve etrafındaki dokular çıkarılır fakat mümkün istikbal gebelik içindir rahim yerinde bırakılır.

Rahim Ağzı Kanseri Basit Histerektomi: Serviks kanseri 2020

Bu ameliyatta sadece serviks ve uterus çıkarılır. Evre serviks kanserli hastalar arasından idealdur.

Rahim Ağzı Kanseri Radikal Histerektomi: Serviks kanseri 2020

Bu ameliyatta rahim ve serviks parametri adı altında serviks etrafındaki yumUşak dokular ile beraber çıkarılır. Hem de vajina kubbesinin ufak bir alanı da çıkarılır. 4 santimden ufak bütünörü olan serviks kanserli uygulamanın uygulanılan en sık işlemdür. Bu cerrahi seçin 7 ila 14 gün içinde mesanede kalacak bir kateter mevcuttur. Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi 2020 Radikal histerektomi, kolay histerektomiye göre daha karmaşık ve kapsamlı bir işlemdür.
Pelvik lenf düğümü diseksiyonu: Serviks kanseri 2020 Lenf nodu diseksiyonu kanserin lenf noduyla serviks dışına yaseneım gösterip göstermediğini anlamanızı sağlar. Lenf kanalları, lenf sıvısını lenf düğümlerine boşaltarak organlar altında kanalizasyon sistemi vazifesini üstlenir.

Serviks kanseri Radyoterapi, Rahim Ağzı Kanseri Kemoterapi ya da Her İkisi Birden

Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi 2020 Serviks kanseri ilaveten, radyoterapi, kemoterapi ya da her ikisi de aniden oluşan da tedavi edilebilir. Serviks kanseri Kanserin evresine bağlı olarak radyoterapi, dışarıdan (beden dışından makine kullanımı), içeriden (kanser tedavise ya da yakınına direk radyasyon kullanımı yarayan bir mekanizma kullanımı) ya da birlikte içerir içerir. Serviks kanseri 2020 Kemoterapide kanser hücrelerini öldürmek etkili ilaç kullanılır. Kemoterapi ilaçları ağız yolu ile ya da kas içi ya da damar bağlantılarıe enjekte uygulanır dolaşım içindir eklenir ve böylelikle bedenlere kanserli bölgeye göre tesir gösterir.

Rahim Ağzı Kanseri Serviks kanseri Tedavi Sonra Ne Olur?

Rahim Ağzı Kanseri Tedavisi 2020 Tedaviniz tamamlanıp hekiminiz doğrusunda gerileme devresi için belirlendikten sonra yakın takibe alınırsınız. Rahim Ağzı Kanseri Serviks kanseri Doktorunuz ilk 3 ay önce 3 ay önce, ileri 3 ay önce 6 ayda bir sizi kontrole çağırır. Serviks kanseri 2020 Pap smear testi ve pelvik muayene yapılır. Herhangi bir kaydı belirti olması halinde ya da rutin tarama tarama radyolojik görüntüleme tekniği isten