Rahim ağzı kanseri tedavisi nedir?
Cin1, Cin2, Cin3 Ascus Nedir?
Genital siğillere kesin çözümü nedir?
Human Papilloma Virüs

HPV AIDS Farkı Nedir?

HPV AIDS Farkı Nedir? ürkütücü bir hastalıkmıdır?

HPV AIDS Farkı Nedir? Tam olarak nedir bu HPV? +Top şeklinde bir virüs. Vücuda, cilt temasıyla geçmektedir.

+Bir tek cinsel ilişkiyle değil doğrusu. Tırnaklarımızın içinde bile çıkmış olduğu oluyor.

+Diyelim bakıcınızda var, o kendi bedenine dokunup, elini yıkamadan sizin çocuğunuza dokunursa, haydi buyurun çocuğunuza da geçmiş oluyor.

E bu oldukca ürkütücü!  Peki HPV virüsü taşıyan hepimiz kanser oluyor mu?

+Bu virüs 100 kere bedenimize girmişse, 80’ni kendi kendine dışarı atıyor. Fakat bir grubu var ki, vücut bir şey yapamıyor.

Yerleşiyor, kansere kadar giden oldukca ciddi bir süreç başlıyor.

+HPV’den korkmamızın iki sebebi var: 1) Kansere yol açıp, insanı öldürebiliyor. 2) Siğil denilen başka bir hastalık yaratıyor.

+Aman Tanrı’ım yoksa o karnabahar siğili denilen şey mi?

Alt bölgede, yüzlerce oluşum yapıyor, o yüzden karnıbahara benzetiliyor. Tedavisi zor, gitse de geri geliyor, insanı aylarca, senelerce uğraştırıyor, canından bezdiriyor.

+  HPV ne kadar yaygın? HPV AIDS Farkı Nedir?

+ Her 10 hanımdan birinde vardır. Ve bir sürü organ kanserine yol açmaktadır. Vajina, vulva, rahim ağzı, kalınca bağırsak…

+Ve ağız içinde bademcik, geniz, gırtlak… Dünyadaki kanserlerin yüzde 10’unun sebebi bu virüs: HPV.

+  Diyelim ki, ben size hasta olarak geldim. Utana sıkıla anlattım. Bana bunu kim bulaştırmış oluyor, eşim mi?

+ (Gülüyor) Her şeyin başı erkekler! Kötülüklerin babası! Doğal ki, cinsel temasla geçmiş olması oldukca büyük küçük bir ihtimal.

+Fakat koşul değil. Bir anne, vajinasında HPV virüsü taşıyorsa ve bunu bilmiyorsa doğum esnasında çocuğuna geçirebiliyor.

+Kısaca illa eşiniz sizi aldattı diye olacak diye bir kaide yok, başka şekilde de geçebilir. Ha bir de şu var: Eşiniz bu virüsü sizinle evlenmeden ilkin almış olabilir, size geçirebilir, bir süre hiçbir şey olmayabilir fakat vücut direnci kırıldığında, bir sürü kansere yol açabilir.

+Siz, hanım hastalarınızı rahatlatmak için “Eşiniz jakuziden ya havuzdan almıştır” diyor musunuz?

+ Biz eskiden, “Bu virüs tuvaletten de geçer mi?” diye dalga geçerdik fakat şimdi gerçek oldu. Tuvaletten de geçebildiğine dair yayınlar var.

+Havuz suyunda bile üremiş. Şöyleki açıklayalım: Yüzde 90’ı cinsellikle, yüzde 10 değişik yollarla bulaşıyor.

+  Dünya kurulduğundan beri, erkekler hanımefendileri aldatır, bu meret erkeklerden geçiyorsa niye şimdi patlama yapmış oldu?

+ Eskiden de siğillerden bahsedilirdi. Fakat virüs, bir halde değişime uğradı, daha saldırgan hale geldi. Buna artık yeni AİDS deniyor.

+  Kansere yol açması en fenası da o aşamaya gelinceye kadar neler yaşanıyor?
+ Demin sözünü ettiğim siğiller, vulvaya, vajina içine, makat etrafına, uylukların iç kısmına yerleşebiliyor. Dolayısıyla saklamanın imkanı yok. İnsanın kendi bedenine saygısını yok ediyor.

+  Emare göstermeme ihtimali var mı?
+ Evet.  Kendisinden asla şüphelenmeyen bir insanoğlunun cilt kazıntısında, tırnak aralarında, vajinal kültüründe virüse rastlama ihtimali yüksek.

Peki “korumak için prezervatif kafi değil” ne demek? HPV AIDS Farkı Nedir?

+ HPV cilde temasla geçmiş olduğu için yalnız penisi kapatmak, örtmek yetmiyor. Testisler dahil tüm o bölgenin temasının önlenmesi gerekmektedir. Bu virüs ilk çıktığında, New York’ta erkekler için hususi bir iç çamaşırı dizayn edildi.

Adam, boxer seçimi bir şort giyecek ve prezervatifli penisi ortadan çıkacak, cinsel temas bu şekilde yaşanacak. E doğal antipatik bir durum olduğundan, yaygınlık kazanamadı.

+  Bu virüs, insanları HIV benzer biçimde tek eşliliğe mi zorluyor?

+ Doğuştan tek eşli olan bir çiftin HPV’li olma şansı son aşama azca. Fakat demin söylediğim benzer biçimde başka etkenler de söz mevzusu, anne de var ise bebeğe geçebiliyor.

+Peki anne bu virüsü taşıyıp taşımadığını iyi mi anlayacak? Virüs kültürü yaptıracak. Pozitifse, sezeryanı tercih edecektir.

+HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

+HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

Benzer Yazılar