Rahim ağzı kanseri tedavisi nedir?
Cin1, Cin2, Cin3 Ascus Nedir?
Genital siğillere kesin çözümü nedir?

Cin1 – Cin2 – Cin3 Tedavisi

Cin1 – Cin2 – Cin3 Tedavisi Nedir? 

Cin1 – Cin2 – Cin3 Nedir? 2022 Ascuss, HPV virüsü, Genital Siğiller, Rahim ağzı kanseri tedavisi, HPV Türkiye Com

Cin1 – Cin2 – Cin3 Smear Nedir? 2022

Smear rahim ağzından kanser ilerlemeden evvelce kanser öncülü (prekanseröz lezyonları) değişikleri belirlemek amacıyla alınan örnektir. Arada sırada hiçbir anormallik olmadan smear neticesi anormal olabilir. Fakat, anormal smear neticesi olan fazlaca azca hastada kanser saptanır.

Cin1 – Cin2 – Cin3 tedavi Yardım sayfası 2022

Genital Siğillerin tedavisi web sayfası, Human papilloma virüs Tedavisi sayfası. Ascuss, HPV virüsü, Genital Siğiller, Rahim ağzı kanseri tedavisi, Yardım HPV Türkiye Com

HPV Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler 2022

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. Yardım HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

HPV TÜRKİYE FORUM GİRİŞİ

Cin1 – Cin2 – Cin3 Anormal Smear 2022

Her anormal smear neticesi kanser varlığını işaret etmez. Her ne kadar anormal smear neticesi olan bazı hanımlarda prekanseröz lezyonlar ya da CIN saptansa da bu lezyonlardan tamamiyle kurtulmak fazlaca basitdır.

Uygunsuz Smear 2022
Smear amacıyla alınan örnek olarak araştıran sitolog doğrulusunda dşayetlendirme amacıyla yetersiz bulunmuş olduğu manasına gelir. Bunun pek fazlaca namacıylai olabilir. Sözgelişi laboratuara taşınma adımında ya da preparatın hazırlanma adımında bir sorun yaşanmış olabilir. Smear neticesinun uygun olmayan olması smear’in anormal bulunmuş olduğu manasına gelmez , smearin sitolog doğrulusunda okunamadığı manasına gelir. Bu amaçla endişelenecek bir şey yoktur.

Prekanseröz lezyonlar nedir ve CIN ne manaya gelir?

Prekanseröz lezyon eğer tedavi edilmezse kansere dönebilecek doku manasına gelir. Fakat muhakkak kanser başlangıcı manasına gelmez. Serviksteki bu tür lezyonlara servikal intraepitelyal neoplazi ya da özetlemek gerekirse CIN denir. Bu terim serviksin yüzeyindeki değişiklıklare verdiği isimdir ve bu lezyonlarda hastalığın yayılımı yoktur.

CIN’ların ciddiyetine bakılırsa CIN1’den 3’e kadar değişik sınıflaması vardır. Serviks kanseri ilerleme riski CIN derecesi ile temaslidir. CIN1’ler fazlası kez hiçbir tedavi verilmeden normale dönebilmektedir. CIN1’den kanser ilerleme risk fazlaca düşüktür. Fakat CIN 2 ve 3 bazı durumlarda kansere dönebilir.

CIN2 ve3’ün ne kadarının kansere döneceğini net olarak bilemediğimiz amacıyla tedavisiz izlem kabul edilemez. Servikal glandüler intraepitelyal neoplazi adını sunduğumuz serviksin iç evresindeki prekanseröz lezyonlar da servikste görülen seyrek lezyonlardır.

CIN Sebepleri Nedir? 2022

CIN ve servikal kanserlerin nerdeyse tümünde bir virüs olan Human Papillmavirüs (HPV)enfeksiyonu vardır. Fakat pek fazlaca hanım rastgele bir hastalık olmadan HPV enfeksiyonu taşıyıcısı olabilir. Bu bayanların küçük bir evresinde anormal smear saptanır ve daha da azca hastada servikal kanser gelişir.

Bir çok hastada HPV cinsel temas esnasında bulaşır. HPV enfeksiyonu amacıyla rastgele bir antibiyotik tedavisi yoktur. HPV enfeksiyonlarının yol açmış olduğu anormal smear neticeleri daha ileri araştırma ve tedavi gerektirir.

HPV enfeksiyonunu belirlemek amacıyla testler geliştirilmekle beraber şimdilik günlük kullanıma girmemiştir. HPV’ye karşı aşı tasarlanmış olmakla beraber, bu aşılar koruyucu aşılardır ve virus ile karşı karşıya kalmış hastalarda ya da CIN gelişmişse etkili değildir.

Sigara tüketimi da bilhassa HPV virüsünün tesirini çoğaltarak servikal değişiklıklare namacıyla olur. Bu yüzden sigarayı bırakmanız önerilmektedir.

Smear Sonucu
Smear aldırdığınız zaman çıkan neticeleri kesinlikle hekiminizle konuşarak yapılması gerekenleri öğrenmelisiniz.

Kolposkopi Nedir? 2022

Cin1 – Cin2 – Cin3 Nedir? Kolposkopi serviksi daha detaylı incelemeyi gerçekleştiren bir yöntemdir (Daha detaylı informasyon amacıyla “KOLPOSKOPİ” başlığını tıklayınız). Servikse çıplak gözle bakmak yerine hususi bir mikroskop yardımıyla değişiklıklar incelenir. Bu araştırma smear alınmasından birazcık daha uzun zaman alabilir fakat size ağrı veren bir muayene tekniği değildir, ilaveten araştırma esnasında hekiminiz size neler bulunmuş olduğu ile ilgili informasyon verecektir.

CIN Nedir ve Iyi mi Tedavi Edilir? 2022

Prekanseröz lezyonları ya da CIN’ları tedavi etmek amacıyla pek fazlaca yol vardır. Tedavi seçenekleri:

Koterizasyon: Rahim ağzının yakılması prosedürüdir.

Krioterapi(Dondurma): Rahim ağzının dondurularak tedavisi prosedürüdir.

LEEP: Anormal alan elektrik teli yardımıyla çıkarılır. Bu teknik çoğu zaman servikse lokal bir uyuşturma prosedürü arkasından uygulanır. Bu programı kolay ve güvenilir prosedür fazlaca iyi neticeler verir.

Konizasyon: Rahim ağzının bir kısmının lokal ya da genel anestezi altında çıkarılması prosedürüdir. Oldukça güvenilir ve iyi netice veren yöntemlerden birisidir.
Anomalinin yeri ve büyüklüğü bakımından bir tedavi tekniği yerine diğeri seçilebilir. Tüm tedavi şekilleri büyük oranda etkilidir.

Cin1 – Cin2 – Cin3 Tedavi Sonrası Beklenti Nedir?

Cin1 – Cin2 – Cin3 Nedir? Eğer tedavi lokal anestezi altında uygulanmışsa anestezinin tesiri atlattıktan sonrasında kramp şeklinde ağrı hissedilebilir. Ağrıyı gidermek amacıyla ağrı kesiciler kullanılabilir.

Eğer LEEP uygulandıysa tedavi arkasından bir zaman lekelenme tipinde kanama olabilir. Bu çoğu zaman 2 hafta sonrasında geçer fakat 4-6 haftaya kadar uzayabilir.

Kanama miktarı fazlaca olmamalı ve zaman içersinde azalmalıdır.
Tedavi arkasından 4 hafta cinsel temas yasaktır. Aynı vakitte bu vakitde tampon da kullanılmamalıdır. 2-4 hafta banyo yapmamanızı ve yüzmemenizi de tavsiye ederiz.

Cin1 – Cin2 – Cin3 Tedavisi Takip

Cin1 – Cin2 – Cin3 Nedir? Anormal smear neticesinde tedavi aldıysanız bir zaman sonrasında gene smear denetimi gerekir. Bu vakitı hekiminizle konuşmanız gerekir. Bu tedavinin ne kadar etkin bulunduğunu göstermek amacıyla gereklidir. Pek fazlaca klinikte tedaviyi dşayetlendirmek amacıyla tedavi arkasından kolposkopi yapılır. CIN derecesine bağlı olarak eğer herşey normalse belirli aralarla smear denetimi gerekir. Eğer smearde rastgele bir anormallik saptanırsa gene kolposkopi yapılır.

Cin1 – Cin2 – Cin3 Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler 2022

HPV bir virüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.