Cin1 – Cin2 – Cin3 Tedavisi

Cin1 – Cin2 – Cin3 Nedir? ve Tedavisi 2020

Cin1 – Cin2 – Cin3 Nedir? 2020 Ascuss, HPV virüsü, Genital Siğiller, Rahim ağzı kanseri tedavisi, HPV Türkiye Com

Cin1 – Cin2 – Cin3 Smear Nedir? 2020

Smear rahim ağzından kanser ilerlemeden evvelce kanser öncülü (prekanseröz lezyonları) değişikleri belirlemek amacıyla alınan örnektir. Arada sırada hiçbir anormallik olmadan smear neticesi anormal olabilir. Fakat, anormal smear neticesi olan çok az hastada kanser saptanır.

Cin1 – Cin2 – Cin3 tedavi Yardım sayfası 2020

Genital Siğillerin tedavisi web sayfası, Human papilloma virüs Tedavisi sayfası. Ascuss, HPV virüsü, Genital Siğiller, Rahim ağzı kanseri tedavisi, Yardım HPV Türkiye Com

HPV Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler 2020

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. Yardım HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Cin1 – Cin2 – Cin3 Yardım HPV Virüs ve Genital Siğillerin Tedavisi: 2020

3- Kullanıcı yorumlarını okumak için TIKLAYIN

Cin1 – Cin2 – Cin3 Anormal Smear 2020

Her anormal smear neticesi kanser varlığını işaret etmez. Her ne kadar anormal smear neticesi olan birtakım kadınlarda prekanseröz lezyonlar ya da CIN saptansa da bu lezyonlardan tamamiyle kurtulmak çok basitdır.

Uygunsuz Smear 2020
Smear amacıyla alınan örnek olarak araştıran sitolog doğrulusunda dşayetlendirme amacıyla yetersiz bulunduğu manasına gelir. Bunun pek çok namacıylai olabilir. Mesela laboratuara taşınma adımında ya da preparatın hazırlanma adımında bir problem yaşanmış olabilir. Smear neticesinun uygun olmayan olması smear’in anormal bulunduğu manasına gelmez , smearin sitolog doğrulusunda okunamadığı manasına gelir. Bu amaçla endişelenecek bir şey yoktur.

Prekanseröz lezyonlar nedir ve CIN ne manaya gelir?

Prekanseröz lezyon şayet tedavi edilmezse kansere dönebilecek doku manasına gelir. Fakat muhakkak kanser başlangıcı manasına gelmez. Serviksteki bu tür lezyonlara servikal intraepitelyal neoplazi ya da kısaca CIN denir. Bu terim serviksin yüzeyindeki değişiklıklare verdiği isimdir ve bu lezyonlarda hastalığın yayılımı yoktur.

CIN’ların ciddiyetine göre CIN1’den 3’e kadar değişik sınıflaması vardır. Serviks kanseri ilerleme riski CIN derecesi ile temaslidir. CIN1’ler fazlası kez hiçbir tedavi verilmeden normale dönebilmektedir. CIN1’den kanser ilerleme risk çok düşüktür. Fakat CIN 2 ve 3 birtakım durumlarda kansere dönebilir.

CIN2 ve3’ün ne kadarının kansere döneceğini net olarak bilemediğimiz amacıyla tedavisiz izlem kabul edilemez. Servikal glandüler intraepitelyal neoplazi ismini sunduğumuz serviksin iç evresindeki prekanseröz lezyonlar da servikste görülen seyrek lezyonlardır.

CIN Sebepleri Nelerdir? 2020

CIN ve servikal kanserlerin nerdeyse tümünde bir virüs olan Human Papillmavirüs (HPV)enfeksiyonu vardır. Fakat pek çok kadın rastgele bir hastalık olmadan HPV enfeksiyonu taşıyıcısı olabilir. Bu kadınların ufak bir evresinde anormal smear saptanır ve daha da az hastada servikal kanser gelişir.

Çoğu hastada HPV cinsel temas sırasında bulaşır. HPV enfeksiyonu amacıyla rastgele bir antibiyotik tedavisi yoktur. HPV enfeksiyonlarının yol açtığı anormal smear neticeleri daha ileri araştırma ve tedavi gerektirir.

HPV enfeksiyonunu belirlemek amacıyla testler geliştirilmekle birlikte şimdilik günlük kullanıma girmemiştir. HPV’ye karşı aşı tasarlanmış olmakla birlikte, bu aşılar koruyucu aşılardır ve virus ile karşı karşıya kalmış hastalarda ya da CIN gelişmişse etkili değildir.

Sigara tüketimi da bilhassa HPV virüsünün tesirini çoğaltarak servikal değişiklıklare namacıyla olur. Bu yüzden sigarayı bırakmanız önerilmektedir.

Smear Sonucu
Smear aldırdığınız vakit çıkan neticeleri kesinlikle hekiminizle konuşarak yapılması gerekenleri öğrenmelisiniz.

Kolposkopi Nedir? 2020

Cin1 – Cin2 – Cin3 Nedir? Kolposkopi serviksi daha ayrıntılı incelemeyi gerçekleştiren bir yöntemdir (Daha ayrıntılı bilgi amacıyla “KOLPOSKOPİ” başlığını tıklayınız). Servikse çıplak gözle bakmak yerine özel bir mikroskop sayesinde değişiklıklar incelenir. Bu araştırma smear alınmasından biraz daha uzun vakit alabilir fakat size ağrı veren bir muayene tekniği değildir, ilaveten araştırma sırasında hekiminiz size neler bulunduğu ile alakalı bilgi verecektir.

CIN Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? 2020

Prekanseröz lezyonları ya da CIN’ları tedavi etmek amacıyla pek çok yol vardır. Tedavi seçenekleri:

Koterizasyon: Rahim ağzının yakılması prosedürüdir.

Krioterapi(Dondurma): Rahim ağzının dondurularak tedavisi prosedürüdir.

LEEP: Anormal alan elektrik teli sayesinde çıkarılır. Bu teknik genellikle servikse lokal bir uyuşturma prosedürü ardından uygulanır. Bu programı basit ve güvenilir prosedür çok iyi neticeler verir.

Konizasyon: Rahim ağzının bir kısmının lokal ya da genel anestezi altında çıkarılması prosedürüdir. Oldukça güvenilir ve iyi netice veren yöntemlerden birisidir.
Anomalinin yeri ve büyüklüğüne göre bir tedavi tekniği yerine öteki seçilebilir. Bütün tedavi yöntemleri büyük oranda etkilidir.

Cin1 – Cin2 – Cin3 Tedavi Sonrası Beklenti Nedir?

Cin1 – Cin2 – Cin3 Nedir? Eğer tedavi lokal anestezi altında uygulanmışsa anestezinin tesiri atlattıktan sonra kramp şeklinde ağrı hissedilebilir. Ağrıyı gidermek amacıyla ağrı kesiciler kullanılabilir.

Eğer LEEP uygulandıysa tedavi ardından bir vakit lekelenme tipinde kanama olabilir. Bu genellikle 2 hafta sonra geçer fakat 4-6 haftaya kadar uzayabilir.

Kanama miktarı çok olmamalı ve vakit içersinde azalmalıdır.
Tedavi ardından 4 hafta cinsel temas yasaktır. Aynı vakitte bu vakitde tampon da kullanılmamalıdır. 2-4 hafta banyo yapmamanızı ve yüzmemenizi de öneririz.

Cin1 – Cin2 – Cin3 Tedavisi Takip

Cin1 – Cin2 – Cin3 Nedir? Anormal smear neticesinde tedavi aldıysanız bir vakit sonra yine smear denetimi gerekir. Bu vakitı hekiminizle konuşmanız gerekir. Bu tedavinin ne kadar etkin bulunduğunu göstermek amacıyla gereklidir. Pek çok klinikte tedaviyi dşayetlendirmek amacıyla tedavi ardından kolposkopi yapılır. CIN derecesine bağlı olarak şayet herşey normalse belirli aralarla smear denetimi gerekir. Eğer smearde rastgele bir anormallik saptanırsa yine kolposkopi yapılır.

Cin1 – Cin2 – Cin3 Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler 2020

HPV bir virüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.