Ascus Yardım

Ascus Yardım, Hpv virüsü, Genital Uçuklar Serviks

Ascus Yardım, Ascusun Tedavisi, HPV virüsü, Genital Uçuklar, Rahim ağzı kanseri, Serviks, Cin1, Cin2, Cin3, Güncel yazı, Doğal Bitkisel Çözümü nedir. En son açıklama bilgiler.

Ascus Nedir? Ascus Tedavisi nedir?

Rahim ağzı kanseri, Rahim agzı patolojileri, günümüzde özellikle HPV (Human Papilloma Virus) virüsünün yaygınlaşması ile birlikte önem kazanmıştır. (Ascus Tedavisi nedir?) (Ascus Yardım)

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Cinsel yolla bulaşan ve toplumda oldukça yaygın olan Ascus Tedavisi nedir?

Cinsel yolla bulaşan ve toplumda oldukça yaygın olan bu enfeksiyon, rahim ağzı kanserlerinin neredeyse %99,7 sinde mevcut olup, ayrıca anüs, penis, vajina, vulva kanserlerinden de sorumlu tutulan bir virüstür. (Ascus Yardım)

Günümüzde 200′ün üzerinde tipi var. (HPV virüsü)

Günümüzde 200′ün üzerinde tipi olup bunlardan 80 kadarı insanlarda enfeksiyona yol açmakta ve bunların da 40 kadarı genital sistemde enfeksiyon yapabilmektedir. (Ascus Tedavisi nedir?)

15-20 yıl kadar vücutta kalabilmekte

Rahim ağzı kanseri: Vakaların %90′ında 2 yıl içinde vücut tarafından temizlene bilmesine karşın bazı durumlarda 15-20 yıl kadar vücutta kalabilmekte ve sayılan bölgelerde kanser öncesi (premalign) değişikliklere yol açarak kansere predispozisyon oluşturabilmektedir. (Ascus Yardım)

Cinsel yolla bulaşan hastalıkları önleme ve Ascus Tedavisi nedir?

Rahim ağzı kanserinin günümüzde mevcut olan; aşılar, tarama programları, cinsel yolla bulaşan hastalıkları önleme girişimleri sayesinde “önlenebilir bir kanser olması “ nedeniyle de önemi daha da artmıştır.

Rahim ağzı patolojilerinin tanısında farklı sınıflamalar kullanılagelmekle beraber son olarak 2001 yılında BETHESTA sistemi kullanılmaya başlanmıştır. ASCUS, BETHESTA sistemine göre klasifiye edilen patolojik bir tabirdir. (Ascus Yardım)

Önemi belirlenememiş ATİPİK hücreler anlamına gelmekte olup (ASCUS) sitoloji de (smear örneğinde) tespit edilebilmektedir. (Ascus Tedavisi nedir?)

Bir hastanın rutin smear incelemesi ve Ascus Tedavisi nedir?

Şayet patolog, ASCUS’dan daha önemli olan bir lezyondan (HSIL) bunun ayırt etmekte zorlanıyorsa ASCUS tabirinin yerini ASC-H alır (ASCUS’dan daha ileri bir form olup %80 vakada HPV vürüsü mevcuttur).

Bir hastanın rutin smear incelemesinde ASCUS gelmişse bu genellikle benign (iyi huylu) bir durum olup sıklıkla nonspesifik bir vajina serviks iltihabından kaynaklanır (Servikovajinitis, atrofik vajinit). Bu durumda smear tekrarından önce mutlaka nonspesifik tedavi verilmelidir. (HPV virüsü)

Bunlar genelde kadın doğum doktorlarının verdiği, halk arasında akıntı ilaçları diye tabir edilen tedavilerdir (fitil, krem vs). Bu tedavilerle çoğu vakada lezyon gerilemekte ya da normal çıkmaktadır. Ardışık smear aralığı en az 6 aydır. (HPV virüsü)

Genital uçuklar Burada dikkat edilecek nokta 2. Kez alınan smear’de yaklaşık 1/3 oranında daha ileri bir lezyon (CIN2,CIN3) olduğu halde sonucun normal gelebilmesidir. Ascus Tedavisi nedir?

Genital Uçuklar: Ancak CIN2, ya da CIN3 lezyonlarının tanısı sitoloji yani smear ile konamamakta sadece “doku biyopsisi” ile konabilmektedir. (HPV virüsü)

Bu nedenle de sitolojik örneklerde bu premalign lezyonların atlanma olasılığı mevcuttur.

Ascus Tedavisi nedir? Güncel yaklaşımda, bu hastalarda nonspesifik vajinit tedavisinden sonra 3 seçenek vardır.

Genital Uçuklar: Birinci seçenek, 6 aylık aralarla seri sitolojik inceleme yapılması; İkinci seçeneğimiz, (HPV virüsü) HPV DNA örneklemesi yapılarak sonuç pozitif gelirse Kolposkopi ve endoservikal örnekleme (ECC) ve gerekirse kolposkopinin işaret ettiği asetowhite alandan (ya da lugol negatif alandan)biyopsi sonucu ile değerlendirme; Üçüncü ve son olarak direkt kolposkopi ve gerekirse biyopsi yapılmasıdır.

Smear, Hpv virüsü, CIN CİN1, CİN2, CİN3 gelirse tedavi ona göre düzenlenir

Serviks: Biyopsi sonucunda CIN gelirse tedavi ona göre düzenlenir (konizasyon, LEEP vs gibi rahim ağzının kısmen ya da tamamen çıkartılması işlemleridir. (HPV virüsü) Bunlarda hem yeterince doku örneklemesi hem de aynı zamanda lezyonun çıkarılması ile tedavi imkanı bulunmaktadır.)

Ascus Tedavisi nedir? 12 ay sonra sadece sitoloji için hasta çağrılmalıdır.

Serviks: HPV virüsü, İstisnai olarak adolesan dönemde daha rahat davranılmalı, bu lezyonların çoğunlukla geri dönüşümlü ve önemsiz lezyonlar olduğu bilinmeli, 12 ay sonra sadece sitoloji için hasta çağrılmalıdır.

Bu smear’de HSIL gelirse kolposkopi o zaman yapılmalıdır. (HPV virüsü) Alınan biyopsi sonucuna göre gerekli tedavi planına geçilmelidir. ASCUS sonuç olarak ne önemsiz ne de kafayı takacak kadar önemli bir lezyondur.

Kullanıcı yorumlarını okumak için TIKLAYIN

Bir önceki yazımız olan Ascus Tedavisi başlıklı makalemizde Ascus nedir?, Ascus tedavisi ve Cin1 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir